Czym jest WebAPI i jak działa?

WebAPI znacząco pozwala przyśpieszyć procesy zakupowe w hurtowni, ponieważ zezwala na dwukierunkową komunikację między hurtownią a sklepem online. Prosto mówiąc, jako sklep współpracujący z Hurtownią, możesz zautomatyzować składanie zamówień. Wszystkie nowe zamówienia, które będą w Twoim e-sklepie, będą bezpośrednio widoczne w systemie Hurtowni, a to pozwoli na szybką reakcję i wysyłkę zamówienia jeszcze tego samego dnia z magazynu hurtowni. Wszystko to odbywa się bezobsługowo. Oczywiście są pewne poważne kwestie do rozwiązania, ale tym już zajmują się programiści.

Ze sklepu do hurtowni mogą być przekazywane między innymi takie dane jak:

  • Zamówione produkty
  • Adres wysyłki do klienta
  • Sposób dostawy
  • Wszelkie notatki do zamówień
  • Przekazywać wszelkie statusy zamówień (realizacja, pakowanie, wysyłka)
  • oraz jak wspomniałem wiele innych parametrów wymaganych do realizacji zamówień lub rozliczeń z hurtownią.

Dla kogo WebAPI?

Z pewnością rozwiązanie to adresowane jest do większych sklepów online lub odbiorców platform twórców oprogramowania e-sklepów. Oczywiście co za tym idzie, jeśli dana platforma sklepowa ma zintegrowane powiązanie za pomocą WebAPI, wówczas każdy, kto wybierze swoje oprogramowanie dla swojego sklepu na danej platformie, będzie miał możliwość korzystać również z WebAPI. W trakcie wdrożenia WebAPI z wymienionymi hurtowniami są takie platformy jak Shoplo, RedCart, oraz za pomocą zewnętrznych rozwiązań także iStore, Shoper, PrestaShop.

Co więcej, dostęp do plików jest całkowicie darmowy, więc owe hurtownie nie pobierają dodatkowych kosztów przy podpięciu się pod opisywane rozwiązanie. A pamiętajmy, że za pomocą instrukcji zawierających się w usłudze WebAPI pozwala to na stworzenie programu spełniającego w pełni indywidualne wymagania.

EroPlace.pl jest gotowe

   Dokumentacja dla programistów dostępna jest poniżej:

Dokumentacja techniczna API EroPlace.pl